Seniorátne stretnutie detí ŠZS

Stretnutie detí Šarišsko-zemplínskeho seniorátu Dávidova harfa sa už tradične konalo v dvoch cirkevných zboroch seniorátu. Tento rok sa deti zo šarišskej časti seniorátu stretli 18. 6. 2016 v CZ Kuková a deti zo zemplínskej časti 25. 6. 2016 v CZ Vranov nad Topľou.
Takmer 450 detí a dospelých privítali domáci bratia farári Mgr. Ľuboš Činčurák (CZ Kuková) a Mgr. Martin Vargovčák (CZ Vranov nad Topľou). Účastníkom stretnutia sa na oboch miestach prihovoril konsenior ŠZS Mgr. Martin Chalupka. Piesňami nás sprevádzali hudobníci a speváci z domácich cirkevných zborov.

Dopoludnie sa nieslo v duchu témy stretnutia: „Opri sa o mňa“. Na príbehu kráľa Dávida, ktorý preukázal milosrdenstvo a lásku chromému Méfibóšetovi, sa deti mohli naučiť, ako sa správať k ľuďom, ktorí sú hendikepovaní, spoločnosťou odsúvaní, alebo k tým, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Biblickú tému živým a pútavým spôsobom podala Mgr. Zuzana Šofranková. To, čo sa deti naučili, si zopakovali a utvrdili v menších skupinách pri vypracovaní pracovného listu.

Po spoločnom obede a koláčikoch mohli deti svoje zručnosti, ale aj vedomosti, preveriť na rôznych stanovištiach a úlohách „Veľkej hry". Za splnené úlohy dostali indície, ktoré potrebovali na zvládnutie hry a najmä poskladanie biblického verša.

Stretnutie bolo ukončené hymnou tohtoročnej Dávidovej harfy: "Ako len môžem dokázať, že skutočne mám ľudí rád", vyhodnotením „Veľkej hry“, rozdaním darčekov - odznakov, poďakovaním všetkým, ktorí pripravili a spolupracovali na príprave stretnutia a spoločnými modlitbami.