Seniorálny športový deň mládeže v Dudinciach

Stretnúť sa, zabaviť sa a urobiť niečo pre svoje zdravie bolo cieľom seniorálneho športového dňa mládeže, ktorý sa konal v sobotu 11. októbra 2014 v Spojenej škole v Dudinciach.
Škoda len, že boli zastúpené iba štyri cirkevné zbory Hontianskeho seniorátu, hoci aj v iných cirkevných zboroch sú mladí športovci. Hoci nás tam bolo pomerne málo, krásne počasie, atmosféra v telocvični a na umelom futbalovom ihrisku bola dôkazom toho, že športový deň sa vydaril.

Športový deň sme otvorili zaspievaním mládežníckych piesní, po ktorých brat farár Mgr. Dušan Hučka mal zamyslenie na známe biblické slová: „Buď verný až do smrti a dám ti veniec života.“ Potom nasledovalo oboznámenie sa s pravidlami a brat seniorálny dozorca Ing. Bohuslav Beňuch prečítal rozdelenie hráčov do skupín. V telocvični sa hral volejbal, na ihrisku futbal a na chodbe stolný tenis. Hráči sa v disciplínach striedali, povzbudzovali a medzitým sa mohli občerstviť. Po dohratí všetkých zápasoch nasledovalo vyhodnotenie. Víťazmi vo volejbale sa stali mladí z CZ Terany, vo futbale mladí z CZ Ladzany a v stolnom tenise vyhral športovec z CZ Ladzany. Keďže nás bolo málo, tak sa každému ušla nejaká medaila – zlatá, strieborná či bronzová. A víťazi z každej disciplíny si brali do svojich cirkevných zborov aj putovné Vartovky, ktoré každý rok po športovom dni „putujú“ do víťazných cirkevných zborov.

Športový deň sme ukončili poďakovaním a modlitbou. Už teraz sa tešíme na budúci rok a veríme, že tých športovcov zo seniorátu už príde viacej.