Posviacka Centra mládeže v Klenovci

V cirkevnom zbore v Klenovci – sídle Rimavského seniorátu – bola milá slávnosť. V nedeľu 5. decembra 2010 tu bola posviacka Centra mládeže, ktorú vykonal brat generálny biskup Miloš Klátik.
Centrum mládeže vzniklo prebudovaním zo starej fary, ktorá je hneď povyše kostola. Po vybudovaní nového zborového domu v roku 2001 zostala stará fara prázdna. Zbor zvažoval, ako by ju bolo možné využiť. Najskôr uvažovali o domove dôchodcov, no po rôznych rokovaniach a ekonomických prepočtoch od zámeru upustili. Myšlienka vytvoriť miesto pre ubytovanie mládežníckych skupín začala nadobúdať jasnejšie kontúry pred dvoma rokmi; v auguste 2008 o tom informoval aj Evanjelický posol. Potom sa už rozbiehali potrebné práce – sanácia omietok, prestavba sociálnych zariadení, dlažby, elektrické a vodárenské práce a vybavenie centra nábytkom.

Slávnostnú posviacku vykonal dôstojný brat generálny biskup Miloš Klátik, ktorého o to požiadal tunajší farár Dušan German, administrátor seniora. Slávnostným kazateľom bola jeho ctená manželka Oľga Klátiková. Slovo Božie zaznelo aj v piesni dietok, ktoré vzácnych hostí privítali, ako aj pri vystúpení spevokolu a krojovanej dvojice.

Všetci prítomní sa po službách Božích presunuli k budove fary, kde sa konal samotný akt posviacky. Po podaní rúk si všetci s radosťou poprezerali opravený objekt zvnútra, kde ich ochotné sestry ponúkli pripraveným občerstvením.

O histórii stavby hovoril v chráme domáci brat farár Dušan German, senior Rimavského seniorátu. Na záver povedal: “Verím, že naša námaha nebude márna, že mladým ľuďom ponúkneme priestory, cez ktoré nielen duchovne pookrejú, ale aj spoznajú aj tento pekný kút Slovenska.”

Dal by Boh, aby cirkevnému zboru, cirkvi aj spoločnosti toto dielo bolo ozaj na osoh!