Plamienok oživil Snežienku

Rozprávka Hansa Christiana Andersena Snežienka ožila v muzikáli, ktorý nacvičil hudobno-dramatický súbor Plamienok z CZ v Petržalke. Pod vedením manželov Kolesárovcov so sprievodom hudobnej skupiny deti vystúpili na troch miestach Liptovsko-oravského seniorátu.
Vo štvrtok 17. novembra privítal v Hybiach deti aj divákov z viacerých cirkevných zborov domáci zborový farár Stanislav Grega. Po modlitbe sa začalo samotné predstavenie. Na záver zase všetkým prítomným poďakoval zborový dozorca Ondrej Mrlian. Zdôraznil potrebu kresťanskej kultúry v dnešnej dobe.

V piatok v dopoludňajších hodinách si vystúpenie mohli pozrieť žiaci Spojenej školy v Liptovskom Mikuláši. Do kultúrneho domu v Párnici zavítala Snežienka v sobotu 19. novembra. Teplé prostredie evanjelickej spojenej školy i kultúrneho domu umožnili deťom vystúpiť v celej kráse bohatých kostýmov.

Autormi muzikálu sú petržalskí cirkevníci Mária Tomaško, ktorá napísala scenár, a Ondrej Socha, ktorý zložil hudbu. Muzikál nacvičila Eva Kolesárová s pomocou manželov Tomaškovcov a Sochovcov. Ako uviedol párnický zborový farár Marián Grega, „my evanjelici by sme si z nich mali vziať príklad a opäť oživiť evanjelickú tvorbu".