Nedeľné popoludnie pre rodiny s deťmi

„Aký je to človek, že Ho aj vetry aj more poslúchajú?!” Tak sa pýtali ľudia, keď videli, ako Ježiš utíšil vietor i búriace sa more. Kto to je a že to nie je človek, ale Boží Syn sa dozvedalo vyše 70 detí a ich rodičov na nedeľnom popoludní pre rodiny s deťmi 29. mája 2016.
Rodiny prišli z viac ako desiatich zborov BAS. Biblickým príbehom záchrany na more previedla deti sestra seniorka z Modry-Kráľovej S. Horňanová. Celú akciu sprevádzali pokynmi domáci farárovci z Pezinka Gabika a Vladimír Kmošenovci. Cirkevný zbor ECAV Pezinok vo fílií Viničné pripravil všetko, aby nikomu nič nechýbalo: 14 stanovíšť s rôznymi úlohami od jednoduchého skákania vo vreci cez zručné hádzanie šípiek až po “intelektuálne” rozoznávanie a priraďovanie hlasov vtákov, kútik pre maličké deti, skákací hrad. A, samozrejme, hot-dogy a zmrzlina. Najočakávanejšou časťou bolo vyhlásenie víťaza odhadu váhy melóna. Tu súťažili najmä dospelí. Presná váha melóna bola 5,424 kg a vyhral ho člen CZ Pezinok Dekanek Miloslav (tipoval 5,35).

Pánu Bohu patrí vďaka za požehnanie stretnutia, cirkevnému zboru a všetkým spolupracovníkom za perfektne pripravený duchovný program, súťaže i za občerstvenie.