Mládežníci MYS sa stretli v Turej Lúke

V Myjavskom senioráte sa 19. decembra 2015 opäť konali mládežnícke služby Božie s Večerou Pánovou − tentoraz v Cirkevnom zbore ECAV Turá Lúka. Úvodné slovo mala domáca sestra zborová farárka Iveta Vachulová.
Liturgiou a zvesťou slova Božieho poslúžil doktorand z Evanjelickej bohosloveckej fakulty Radim Pačmár, ktorý v kázni poukázal na to, ako môže človek využiť techniku a ako mu môže slúžiť k dobrému, ale aj ako môžeme byť od nej závislí a ovládaní sociálnymi sieťami. Do liturgie boli zapojení aj samotní mládežníci, a to modlitbou či čítaním Božieho slova. O hudobný sprievod sa postarala skupina iSKejp band spolu s bratom kantorom. Nekonfirmovaní prijali požehnanie a ostatní dary Večere Pánovej na posilnenie našej viery v Pána Ježiša.

Stretli sme sa tu z rôznych zborov nášho seniorátu a zase sme sa o niečo viac spoznali, a tak utužili naše vzťahy i na poli duchovnom. Atmosféru Vianoc nám navodila záverečná Tichá noc, ktorú sme spoločne zaspievali. Po duchovnom pokrme nás čakalo bohaté občerstvenie, ktoré pripravili domáci cirkevníci. Boli to požehnané chvíle plné Božej prítomnosti a milosti, za čo sme veľmi vďační.

Foto: Daniela Novomestská