Letný biblický tábor v Lubine

S deťmi z CZ ECAV Lubina sme sa 18. júla 2016 vydali v dennom letnom biblickom tábore na cestu za Veľkým egyptským dobrodružstvom. Cesta trvala iba 5 dní, ale bol to naozaj dobrodružný týždeň.

Aj napriek tomu, že boli prázdniny, každý deň sme navštevovali školu pisárov, lekárov, krajčírov a maliarov. V biblickom vyučovaní sme spoznávali Jákobovu rodinu a z nej najmä jeho milovaného syna Jozefa.

Jozef je jednou z najznámejších postáv Starej zmluvy. Božie slovo o ňom opakovanie hovorí, že Boh bol s ním. Bol to muž, ktorý dôverne poznal dôsledky ľudskej slabosti a zlyhania. Poznal však aj silu, ktorá pochádza z veľkej Božej milosti. Problematická rodinná situácia ho priviedla do Egypta, ktorý sa stal jeho druhým domovom. Ďaleko od svojej rodiny verne zachovával to, čo o Bohu prijal ako dieťa a dospievajúci chlapec. Prežívali sme Jozefovu radosť, sklamanie či boj s pokušením. Jeho príbeh je blízky aj súčasnému človeku.

K biblickému vyučovaniu patrili aj tematické hry, ktoré sa odohrávali vo farskej záhrade. Nezabudnuteľným bol jednodňový výlet na Bradlo, návšteva Gazdovského dvora v Turej Lúke spojená s prehliadkou múzea, chutným obedom a výrobou jednoduchého jedla, ktoré v minulosti, ale i v súčasnosti majú veľmi radi najmä deti: perky plnené slivkovým lekvárom, posypané orechmi alebo makom. Zaujímavé bolo aj štvrtkové popoludnie, keď si deti samy vyrábali olovrant: šúľance s orechmi, tvarohom alebo grankom. Na záver tábora sme absolvovali egyptskú olympiádu a s chuťou sme sa pustili do tematickej torty, ktorú nám upiekla jedna šikovná mamina.

Jozef sa stal po faraónovi najvýznamnejším mužom v Egypte. Faraón mu daroval svoj prsteň – symbol moci a autority, ďalej dostal šaty, aké nosia princovia, a zlatú reťaz okolo krku. Na záver tábora si deti takúto reťaz vlastnoručne namaľovali na tričko, ktoré si v nedeľu všetci obliekli na služby Božie. Pre rodičov a starých rodičov nacvičili krátky program a mládežníci ho doplnili videoprezentáciou z celého týždňa, ktorú pripravili. Vďaka tomu rodičia aj na vlastné oči videli, aké dobrodružstvá prežili ich ratolesti počas jedného prázdninového týždňa.

Ďakujeme Pánu Bohu za požehnané chvíle prežité pri Jeho slove, na modlitbách a v neopakovateľnom táborovom spoločenstve.

Eva Juríková, zborová farárka, CZ ECAV Lubina | 11.8.2016

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart