Konfivíkendovka vo Veľkom Slavkove

"Už si Ho stretol?" - To bola téma stretnutia 55 konfirmandov z piatich cirkevných zborov Hontianskeho a Novohradského seniorátu, ktorí sa stretli na konfivíkendovke vo Veľkom Slavkove.
Od piatka 8. apríla do nedele 10. apríla 2016 sa im o program starali mládežníci z CZ ECAV Soľ a pracovníci SEM. Okrem biblických príbehov (Matúš, Zacheus, Žena hriešnica) a svedectiev mládežníkov, ktoré sa týkali stretnutia s Pánom Ježišom, tam nechýbali ani chvály, súťaže, zábavné hry, výlet do Tatier či kúpanie v aquaparku v Poprade. V rámci programu mali aj stretnutie so svojimi duchovnými, kde sa rozprávali, hodnotili, čo počuli, čo ich zaujalo, alebo si opakovali konfirmačné učivo.

Konfivíkendovku ukončili všetci spoločne na službách Božích vo Veľkom Slavkove. Plní zážitkov, dojmov, ale aj nových kamarátstiev sa v nedeľu vracali do svojich cirkevných zborov a k svojim rodinám. A cez týždeň v škole sa potom pýtali: „Pôjdeme ešte na takú víkendovku?“ Ja osobne verím, že áno.

Ďakujem Pánu Bohu za všetkých zúčastnených, ako aj všetkým, ktorí pre nás pripravili toto požehnané podujatie.