Konfirmandi v akcii

Prvé tri aprílové víkendy patrili v Medzinárodnom evanjelickom mládežníckom centre (MEMC) Ichthys vo Veľkom Slavkove seniorátnym konfivíkendovkám s vyše 20 cirkevnými zbormi z jednotlivých seniorátov, ktoré organizovalo Spoločenstvo evanjelickej mládeže.
Prvý aprílový víkend to bola konfivíkendovka Myjavského seniorátu, ktorej sa zúčastnilo viac ako 80 mladých, druhý víkend patril konfirmandom z Novohradského a Hontianskeho seniorátu (50 ľudí) a tretí víkend sme privítali konfirmandov z Turčianskeho a Považského seniorátu (110 ľudí).

Hlavným cieľom všetkých troch konfivíkendoviek bolo osloviť a povzbudiť mladých konfirmandov v tom, aby žili verne s Pánom Ježišom a nebáli sa na Neho spoliehať vo svojom každodennom živote. Ako príklad dôvery a prijatia zo strany Pána Ježiša im slúžili príbehy obyčajných ľudí, ktorí sa s Pánom Ježišom osobne stretli a ich stretnutia sú opísané v evanjeliách (lotor na kríži, žena hriešnica, márnotratný syn, neveriaci Tomáš a iné). Tieto príbehy tvorili kostru duchovného programu pri každej konfivíkendovke. Ďalším pozitívnym momentom boli osobné svedectvá ich starších rovesníkov, ktorí konfirmandom okrem duchovného programu pripravili mnoho netradičných hier a zábavy plnej smiechu. Záver každej konfivíkendovky patril mládežníckym službám Božím, ktorých sa konfirmandi zúčastnili spolu so svojimi farármi a farárkami a svojou prítomnosťou v chráme povzbudili malé spoločenstvo veriacich vo Veľkom Slavkove.

Sme radi, že MEMC Ichthys slúži mladým ľuďom v našej cirkvi ako miesto, kde sa môžu nielen zabaviť a odreagovať, ale aj počuť jasnú zvesť o Božej láske. Už teraz sa tešíme na ďalších konfirmandov, ktorí k nám prídu v máji a septembri.

Pozrite si fotky a videá z konfivíkendoviek na facebooku Spoločenstva evanjelickej mládeže.