Dorastenecký tábor v Tisovci-Rejkove

V dňoch od 18. do 21. júla 2017 sa dorastenci z CZ ECAV Levice, a to 10 dievčat a 6 chlapcov, zúčastnili na dorasteneckom letnom biblickom tábore v Tisovci.

Bývali sme v chate Veronika, ktorá patrí tunajšiemu evanjelickému cirkevnému zboru. Prostredie bolo nádherné, chata sa nachádza v časti Rejkovo na pomedzí Veporských vrchov, Muránskej planiny a Stolických vrchov 4 km od centra Tisovca. Po prebudení aj pri raňajkách sme si užívali zvuk zvoncov pasúcich sa ovečiek.

Každé ráno sme sa postarali o prípravu chutných raňajok. Po raňajkách sme mali ranné stíšenie, na ktorom sme si hovorili o odvahe, viere a poslušnosti Gideona, ktorý s Božou pomocou zdolal nepriateľov. Nasledoval rozhovor o dennom programe, ktorý nás čakal. Na obed sme sa vydali na krátku túru do miestnej reštaurácie, kde nám varili dobré obedy. Po obede sme mali naplánované super aktivity, ktoré sme s Božou pomocou zvládli v zdraví. Našou prvou aktivitou bolo zlaňovanie zo skaly, z ktorého sme mali úžasné zážitky, pretože niektorí z nás sa zlaňovali po prvýkrát. Druhou aktivitou bola túra na Hradovú, kde sme mali možnosť vidieť krásy Tisovskej prírody. Naša tretia aktivita bola návšteva tisovského evanjelického kostola a následné kúpanie na miestnom kúpalisku. Poslednou aktivitou boli nočné hry, kde sme hľadali indície, ktorých zložením vznikol citát z Božieho slova. Po poobedňajších aktivitách nasledovala večera a večerné stíšenia, počas ktorých sme si rozprávali príbeh o Danielovi.

Do levického kostola sme sa s Božou ochranou vrátili bez ujmy na zdraví. Ďakujeme Pánu Bohu, že sprevádzal naše cesty, a pánu farárovi ThDr. Martinovi Rieckemu za zorganizovanie a úspešné vedenie tohto biblického tábora, ako aj našim vedúcim, ktorými boli pán farár Riecky, teta Milenka Greksová, Miška Drdošová a Dalibor Hanus.

Emka Grobařová a Radka Horváthová, CZ ECAV Levice | 26.7.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart