Detský denný biblický tábor v Kremnici

Snaž sa plávať proti prúdu − to bola hlavná téma detského denného biblického tábora v Kremnici. Od 13. do 17. 7. 2015 sme si pripomínali a učili sa, čo máme vo svojich životoch meniť, aby sme sa vyhýbali nesprávnym názorom, činom, ale aj vlastnému sebectvu.
Symbolom nám boli živé ryby, ktoré plávajú proti prúdu a musia na to vynaložiť všetky svoje sily. My sme sa snažili plávať vďačnosťou proti nevďačnosti, láskou proti neláske, pravdou proti klamstvu, odvahou a statočnosťou proti zbabelosti. Pripomenuli sme si aj Petra, ktorý zradil Pána Ježiša, a potom to veľmi ľutoval. Plávanie poslušnosťou proti neposlušnosti sme si priblížili v scénke o márnotratnom synovi. Jednotlivé lekcie sme preberali v priestoroch kostola, v ktorom sme sa telesne ochladili a duchovne posilnili.

Vo farskej a Zechenterovej záhrade sme súťažili v športových hrách. Nechýbala ani hra s padákom, lovenie rýb, vodné hry, ale aj spúšťanie sa „závesnou lanovkou“ zo stromu na strom. Chceli sme byť aj nápomocní, a tak sme boli maľovať plot a zbierať kamene. Potešili sme aj krátkym programom takmer 104-ročnú evanjeličku, najstaršiu v Kremnici.

V poobedňajších hodinách sme v tvorivých dielňach batikovali tričká, zdobili lyžice a fotorámiky, pripravovali papierové rybky na veršíky, vyrábali terakotové rybky. Nechýbala ani opekačka, varenie guľášu a nočná hra s prekvapením od vedúcich tábora. Spoločne sme sa aj s dospelými cirkevníkmi vybrali vlakom na výlet do detského výskumného sveta Atlantis v Leviciach.

Vyvrcholením tábora boli v nedeľu detské služby Božie nielen v matkocirkvi v Kremnici, ale aj v dcérocirkvi v Žiari nad Hronom. Počas nich sme srdcia rozžiarili členom zboru, keď sme predstavovali každý deň tábora slovom, piesňami a veršami.

Vďaka patrí Pánu Bohu za Jeho vedenie a požehnanie tábora. Vďaka patrí organizátorom a realizátorom, vedúcim, pomocníkom a ženám zo SEŽ, ktoré zabezpečovali telesný pokrm všetkým nám.