Deti z Drietomy na výletoch

Deti a mládež z Drietomy uskutočnili v júli 2011 spolu s námestným farárom Danielom Balážom dva poznávacie výlety do okolitých cirkevných zborov, kde si pozreli aj viaceré historické pamiatky.
Prvá skupina detí a mládeže sa vydala na výlet v utorok 13. júla. Navštívili Mohylu M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Následne ich kroky viedli rekreačného strediska Matejková v Brezovej pod Bradlom, kde si prezreli areál strediska i ubytovacie chatky. V obci Košariská navštívili rodný dom M. R. Štefánika, prezreli si múzeum a vypočuli si informácie o živote i smrti tejto osobnosti, ako aj o stavaní a rekonštrukcii mohyly na Bradle. V miestnom kostole ich privítala zborová sestra farárka Zuzana Durcová, ktorá im pútavým spôsobom priblížila históriu obce, ako aj dejiny a súčasnosť Cirkevného zboru ECAV Košariská – Priepasné. Nechýbala ani návšteva hradu Branč a hradu v Čachticiach.

Po stopách tejto skupiny sa v stredu 20. júla vydala druhá skupina. Predtým, ako aj oni navštívili Mohylu M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom a hrady v Čachticiach a na Branči, zavítali do cirkevného zboru vo Vrbovciach. Tu ich privítal brat zborový farár a konsenior Myjavského seniorátu Miroslav Hvožďara. Deti a mládež si so záujmom pozreli faru aj zborový dom. Na hrade Branč si spolu s farárom Danielom Balážom zaspievali niekoľko piesní. Navštívili aj gazdovský dvor v obci Turá Lúka, kde sa oboznámili so zvykmi ľudí žijúcich v Myjave a okolí a dozvedeli sa, ako títo ľudia žili kedysi a ako žijú dnes. Privítala nás aj domáca sestra zborová farárka Iveta Vachulová.

Obe skupiny detí a mládežníkov z Drietomy sa zhodli na tom, že Pán Boh stvoril naše Slovensko veľmi pekné a zaiste Mu máme za to aj ďakovať, že tu môžeme žiť.