Deň detí POS v Slatine nad Bebravou

28. mája 2011 sa v areáli ZŠ v Slatine n/B konal seniorátny deň detí Považského seniorátu. Stretlo sa 150 detí z 12 cirkevných zborov, ktoré sprevádzali duchovní pastieri, učitelia detských besiedok či rodičia. Na príprave a realizácii programu sa podieľal 20-členný tím cirkevníkov z Podlužian a Slatiny.
Keď som vyberala tému na biblickú lekciu, netušila som, že počasie nám pripraví autentickú kulisu. Príbeh o Nóachovi a potope dokreslil naozaj celodenný dážď. Sme vďační Pánu Bohu, že aj túto skúšku dažďom nám pomohol zvládnuť, čoho dôkazom sú slová detí: Aj keď pršalo, bolo nám dobre.

V interaktívnej lekcii si zahrali úlohy Pána Boha, Nóacha, zvieratiek či samotnú potopu. Spevom detských kresťanských piesní ich sprevádzal spevokol Radostné srdiečka z Podlužian. Na dvanástich zábavných stanovištiach – číselný terč s loptičkami, prekážková dráha, C-éčka, vodné balóny, kolky, zvieratková pamäťovka, lietajúce kruhy, farebné tyčinky, lano, strachové vrece, chodúliky, dúha – zbierali písmená dobrej správy, ktorá znie: BOH ŤA MILUJE! V tvorivej dielni si vyrábali korálikové náramky a prstienky. S veľkou radosťou si užili trampolínu.

Ďakujem Pánu Bohu, nášmu Otcovi, že nám – veľkým aj malým Božím deťom – dáva toľko dôvodov zažívať spolu pekné veci. Ďakujem hosťujúcemu cirkevnému zboru zo Slatiny nad Bebravou a celému realizačnému tímu za dobrú prácu pre rast kráľovstva Božieho.