Adventný večierok v Zemianskom Podhradí

Cirkevníci zemiansko-podhradského CZ sa v sobotu pred 3. adventnou nedeľou zišli na vnútornomisijnom podujatí - adventnom večierku pre deti a mládež, ktorý na podnet mládežníčok usporiadala sestra farárka Jana Drottnerová.
Pozvanie - ako hosť večera - prijala hudobná skupina PEDAROPEJA pod vedením brata seniora Zvolenského seniorátu Jána Sotáka.

Podujatie, ktoré sa konalo v kultúrnom dome v Zemianskom Podhradí, bolo určené deťom a mladým, ale hojnou účasťou ho podporili aj starší členovia cirkevného zboru. Cieľom bolo priblížiť adventné obdobie práve deťom. Biblickou témou sestra farárka poukázala na posolstvo Vianoc v narodenom Ježišovi Kristovi a deti sa naučili zlatý verš z Evanjelia podľa Jána 8, 12: „Ja som svetlo sveta. Kto mňa nasleduje, nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života.“

V programe pre deti nechýbali ani básničky, pesničky či biblický kvíz. Sladké dobroty rozdal deťom Mikuláš, anjeli a čerti. Ešte skôr ako do nálady zahrala hudobná skupina, mali deti možnosť získať zopár sladkostí pri rôznych aktivitách a súťažiach, ktoré pre nich pripravila jedna z vedúcich besiedky - Danka Mitanová.

Hosťujúca skupina vystúpila s bohatým repertoárom nábožných mládežníckych piesní v slovenčine, češtine a angličtine. Počas hudobnej prestávky predstavili mládežníčky príbeh o štyroch adventných sviecach: pokoji, viere, láske a nádeji. Už len posledná z nich horela, keď vošlo dieťa do miestnosti a bolo mu ľúto, že ostatné už zhasli. Nádej mu však pomohla – mohol opäť zapáliť ostatné sviečky od jej plameňa. To bolo povzbudenie, že advent nás pobáda k aktívnym prejavom viery.

Adventné posedenie pri Božom slove a piesňach spríjemnilo bohaté občerstvenie. Ochotným sestrám a bratom, ktorí ho pripravili a všetkým účinkujúcim srdečne ďakujeme.