EG v Banskej Bystrici majstrom kraja

V dňoch 19. - 23. apríla 2010 sa konali majstrovstvá obvodu (okresu) v malom futbale. Od pondelka do štvrtka bojovali chlapci o postup do piatkového finále.
Žiaci, reprezentujúci našu školu, nastúpili v najťažšej skupine v utorok, kde si okrem iných škôl poradili v dramatickom a takticky dobre zvládnutom zápase aj s futbalistami zo športového gymnázia.
Výsledky skupiny B - 20. 4. 2010:
Evanjelické gymnázium, B. B. - ZŠ, Ďumbierska 10 : 1
Evanjelické gymnázium, B. B. - ZŠ, Sitnianska 5 : 1
Evanjelické gymnázium, B. B. - ZŠ, Pieninská 5 : 0
Evanjelické gymnázium, B. B. - Športové gymnázium, B. B. 2 : 1
Týmito výsledkami si postup vybojovali chlapci Evanjelického gymnázia v Banskej Bystrici s plným počtom 12 bodov a skóre 22 : 3.
Vo finále sa stretli družstvá Evanjelického gymnázia, B. B., ZŠ, Trieda SNP, ZŠ, Radvanská ul. a ZŠ JGT, Gaštanová ul. Žiaci Ev. gymnázia, B. B. boli opäť najlepší a získali titul Majster oblasti starších žiakov v malom futbale.
Na krajskú súťaž postúpili aj chlapci ZŠ JGT na Gaštanovej ul.
V stredu 12. 5. 2010 sa uskutočnilo krajské kolo v Krupine za účasti šiestich najlepších družstiev. Už pri registrácii a následnom losovaní vytiahol vedúci družstva Ev. gymnázia, B. B. číslo 1 a tomuto číslu ostali chlapci verní do konca. Najprv skupinu vyhrali bez zaváhania s plným počtom bodov, v semifinále si poradili so žiakmi ZŠ JGT na Gaštanovej ul. 5 : 3, vo finále nastrieľali súperovi z Brezna 6 : 2 a získali titul Majster kraja starších žiakov v malom futbale.
O vynikajúci úspech a reprezentáciu našej školy sa zaslúžili hlavne chlapci z 5. A , ktorí tvorili základ družstva: kapitán Michal Kamenský, Dušan Kvasna, Martin Žiška, Andrej Žiška a Tomáš Lešták, ďalej hrali David Donoval - 3. A, Július Šaling - 4. A, Peter Vaštík - 4. A a Jozef Varga - 2. B. Víťazstvom si vybojovali postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia koncom júna v Trebišove. Všetci vám, chlapci, držíme palce a prajeme úspech.