15 rokov UPC MOSTY

K 15. výročiu evanjelického UPC MOSTY v Mlynskej doline sa 11. − 13. 11. 2011 vo Sv. Jure konal seminár Cesta do hlbín študentovej duše, na ktorom sa zúčastnil aj generálny biskup M. Klátik. Na slávnostných službách Božích v UPC kázal biskup ZD Milan Krivda.
Je to až neuveriteľné, ale misia medzi študentmi v Mlynskej doline má už 15 rokov. Na začiatku bola jedna skupinka mladých ľudí, ktorí sa pravidelnej stretávali, a túžba pozvať k Biblii a viere v Pána Ježiša aj ďalších. Pridali sa teológovia, napísali sme ručne prvý plagát, pozvali prvého hosťa a vznikol Klub 31. Za 15 rokov sa toho veľa zmenilo. Klubom prešlo mnoho študentov a vyrástli z nich mladí dospelí, vydali sa, poženili, mnohí zostali slobodní , rozišli sa do všetkých kútov Slovenska, ale mnohí z tých, čo zostali v Bratislave, sa aj po skončení „výšky“ cítia na Mlynoch doma. Vzniklo tak stabilné spoločenstvo, v ktorom nachádzajú domov už nielen študenti, ale práve oni zostávajú cieľovou skupinou, ktorú chceme osloviť.

V dňoch 11. − 13. novembra sme preto vo Svätom Jure v priestoroch centra Agapé hľadali Cestu do hlbín študentovej duše. Cieľom historicky prvého seminára o službe vysokoškolákom bola výmena skúseností z práce v univerzitných mestách, odkiaľ prišli zástupcovia (Prešov, Košice, Žilina, Trnava, Banská Bystrica, Nitra, Bratislava). Zamýšľali sme sa nad tým, čím žije dnešný mladý človek, aké problémy máme v službe osobne ako služobníci a tiež v tíme a spoločenstve, ktoré za prácou stojí. Hľadali sme i ďalšie možnosti a aktivity, aké sa dajú mladým ľuďom ponúknuť.

Na seminár prišli aj generálny biskup Miloš Klátik a biskup ZD Milan Krivda. Pracovná skupina prijala návrh uznesení pre vedenie cirkvi o službe študentom.

V nedeľu sme oslávili 15 rokov UPC MOSTY slávnostnými službami Božími. Kázal brat biskup Milan Krivda. Na následnom obede sme boli povzbudení aj slovom brata farára Maroša Šefranka a modlitbou brata seniora Borisa Mišinu.

Veľmi sa tešíme, že UPC Mosty patrí do bratislavského cirkevného zboru a veríme, že Boh požehná ďalšie roky, služobníkov a najmä domov pre mnohých študentov.