Zborník z Teologickej konferencie ECAV 2015

Zborník z Teologickej konferencie ECAV 2015 pod názvom „Reformácia a politika“ a s podtitulom „Cirkev a štát v starostlivosti o rôzne cieľové skupiny“ (272 strán vrátane farebnej prílohy; editor: Miloš Klátik) vyšiel v marci 2016.
Teologická konferencia ECAV na Slovensku a Združenia evanjelických duchovných ECAV na Slovensku sa konala 16. – 18. septembra 2015 v Trnave. Zúčastnili sa na nej nielen renomovaní prednášatelia zo Slovenska i zo zahraničia, ale aj predstavitelia domácej politickej scény, ktorí prezentovali svoje názory v rámci panelovej diskusie.

Zborník obsahuje prednášky z Teologickej konferencie ECAV 2015 aj zo Všeobecnej pastorálnej konferencie 2015 vo Zvolene. Tematicky sú rozdelené na prednášky zo systematickej a praktickej teológie (prof. Dr. Ulrich Heckel, prof. ThDr. Igor Kišš, doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD., Dr. Matti Repo, Mgr. Miroslav Dubek), prednášky na tému Manželstvo a rodičovstvo (doc. ThDr. Sidonia Horňanová, PhD., doc. Ľubomír Batka, Dr. theol., doc. PhDr. Mária Gažiová, PhD.) a prednášky na tému Cirkev a štát (doc. JUDr. Robert Fico, CSc., Ing. Mikuláš Dzurinda, CSc., Mgr. Ivan Sečík, CSc., Dr. h. c. Ing. Tibor Mikuš, PhD., doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD.).

Zborník obsahuje aj pobožnosti, ktoré odzneli na oboch konferenciách, správu o udeľovaní ocenení duchovným pri príležitosti okrúhlych výročí ich ordinácie, ako aj rozhovory a anketu o teologickej konferencii z Evanjelického posla spod Tatier.

Zborník bol distribuovaný do všetkých cirkevných zborov a do evanjelických cirkevných škôl; dostali ho i všetci farári, kapláni, diakoni, spirituáli aj duchovní na dôchodku.