Vyšli Správy P-ECAV zo Synod 2007 – 2013

Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku v Bratislave vo vydavateľstve Tranoscius, a. s., v Liptovskom Mikuláši s podporou Martin-Luther-Bund vydal publikáciu Svedčiť a svietiť. Správy P-ECAV zo Synod 2007 – 2013 (ISBN 978-80-7140-492-7).
Zborník obsahuje súbor správ Predsedníctva ECAV na Slovensku, ktoré boli postupne predkladané na zasadnutiach Synody ECAV na Slovensku v rokoch 2007 – 2013. Tieto správy zahŕňajú obdobie služby Predsedníctva ECAV na Slovensku, ktoré bolo zvolené v celocirkevných voľbách v júni 2006 a svoju činnosť začalo v novembri 2006, teda pred desiatimi rokmi: generálneho biskupa Miloša Klátika a generálneho dozorcu Pavla Delingu. Zborník môže poslúžiť aj ako zdroj informácií o bohoslužobnom živote našej cirkvi a o personálnom obsadení v rokoch 2007 – 2013, ako aj o aktivitách našej cirkvi v uvedenom období.

Knihu sme poslali do zborových knižníc vo všetkých cirkevných zboroch, aby si ju mohli prečítať aj zboroví dozorcovia, kurátori a ďalší členovia zborových presbyterstiev či členovia cirkevných zborov, ktorí o to budú mať záujem, aby sa rozšírila aj ich informovanosť o misijných podujatiach a rôznorodej činnosti našej cirkvi v rozličných oblastiach jej pôsobenia.

Publikácia má 296 strán (z toho 16 strán farebnej obrazovej prílohy).