Vianočné CD MSZ pri CZ ECAV Záriečie

Mužský spevácky zbor pri CZ Záriečie (TUS) pripravil k sviatkom narodenia Pána svoje prvé CD, ktoré obsahuje 10 vianočných piesní z Evanjelického spevníka a jednu bonusovú pieseň. Album pripravili pod vedením dirigentky Ivany Sabanošovej, M.S.M.
CD Mužský spevokol nahral počas troch dní v Evanjelickom kostole v Bratislave-Prievoze. Väčšina piesní je spievaná s organovým sprievodom Ing. Stanislava Tichého. Tri piesne sprevádzajú členovia spevokolu na ľudových nástrojoch (cimbal, akordeón, husle, viola, kontrabas). Zvláštnosťou albumu sú dve piesne, ktoré chlapci naspievali v nápevoch dodnes zaužívaných v záriečskom cirkevnom zbore, čím dokumentujú svoju dávnu zborovú tradíciu. CD uzatvára pieseň Je tichá noc (O Holy Night), v ktorej sa ku zboru spevom pridala ich dirigentka.

Svoje prvé CD Mužský spevácky zbor predstaví:
27. 11. 2011 o 9:30 na pôde domáceho cirkevného zboru Záriečie v rámci služieb Božích s Večerou Pánovou,
4. 12. 2011 o 16.:00 na príležitostných službách Božích v Ev. kostole v Púchove a
6. 12. 2011 o 17:00 na Hlavnom námestí v Bratislave v rámci programu Nadácie výskumu rakoviny.

Srdečne pozývame.

Informácie o CD spolu s ukážkami piesní nájdete na stránke www.ecav.zariecie.sk .