Uvedenie knihy „Všetci moji Hurbanovci“

V piatok 3. marca 2017 sa pri príležitosti 200. výročia narodenia Jozefa Miloslava Hurbana konala prezentácia knihy Barbory Lauckej „Všetci moji Hurbanovci“. Novú knihu uviedol generálny biskup Miloš Klátik.

Slávnostné podujatie sa konalo v Cikkerovom múzeu vo Fialkovom údolí v Bratislave. Zúčastnilo sa na ňom niekoľko desiatok známych osobností nášho kultúrneho a spoločenského života, ako aj Hurbanova pravnučka Tatiana Srnánková, prapravnučka MUDr. Viera Žarnovická a ďalší. Moderoval Miloš Bubán; zaspievala a na gitare zahrala Eva Gogolová.

Knihu „Všetci moji Hurbanovci“ napísala známa novinárka – spisovateľka Barbora Laucká podľa spomienok Táne Srnánkovej-Hurbanovej, pravnučky J. M. Hurbana. Kniha nehovorí len o J. M. Hurbanovi, ale aj o jeho potomkoch. „Myslím si, že dielo Všetci moji Hurbanovci bude dobrou pomôckou aj pre maturantov a pre tých, ktorí sa budú chcieť dozvedieť o slovenskom Ibsenovi, diplomatovi Vladimírovi Hurbanovi, ale aj ďalšie zaujímavé informácie zo zákulisia ich rodiny," povedala Barbora Laucká.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 14.3.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart