Stretnutie spevokolov Rimavského seniorátu

Pohľad, ktorý sa naskytol v nedeľu 7. 10. do čerenčianskeho chrámu, bol nezvyčajný, ale povzbudzujúci. Namiesto hŕstky verných, ktorá sa v ňom stretáva počas bežných služieb Božích, bol zaplnený takmer do posledného miesta. Stal sa totiž dejiskom stretnutia spevokolov Rimavského seniorátu.
Po privítaní bratom farárom Martinom Rieckym, predsedom seniorátneho VMV, modlitbe domáceho farára a príhovore čerenčianskej starostky pani Ivety Hulinovej postupne vystúpilo osem spevokolov z cirkevných zborov Drienčany + Budikovany, Hnúšťa, Hrachovo, Klenovec, Kokava nad Rimavicou, Rimavská Sobota, Tornaľa − Kráľ a Gemer. Stretnutie moderovala dozorkyňa hnúšťanského cirkevného zboru sestra Viera Sihelská. Z každého vystúpenia bolo cítiť zanietenie pre spev a túžbu účinkujúcich spievať na slávu svojho Boha. Prítomných pozdravil aj vzácny hosť - emeritný biskup Slovenskej synody Sion Paul Brndjar. Na záver sa ešte krátko prihovoril brat senior Dušan German a udelil požehnanie.

Po skončení stretnutia domáce sestry pozvali účastníkov do miestneho kultúrneho domu, kde pre nich pripravili občerstvenie. Tak spoločenstvo, ktoré sme prežívali v chráme, pokračovalo vo vzájomných rozhovoroch a stretnutiach. „Hľa, aké dobré, aké milé je to, keď bratia spolu bývajú!“ Žalm 133, 1