Spevokoly BAS sa stretli v Modre

Nemecký evanjelický kostol v Modre sa tento rok stal miestom tradičného stretnutia spevokolov Bratislavského seniorátu, ktoré sa konalo na Nedeľu Svätej Trojice 19. júna 2011.
Stretnutie spevokolistov sa uskutočnilo po prvý raz v tomto termíne (doteraz bývalo v zime, čo mnohým nevyhovovalo), no zúčastnili sa na ňom len spevokoly zo štyroch cirkevných zborov. Vďaka Bohu, niektoré z nich majú aj dva – tri spevokoly, preto prehliadka vôbec nebola na spev chudobná. Starobylý kostol bol pomerne slušne zaplnený návštevníkmi, ktorí si prišli vypočuť piesne a vzdať chválu nášmu Bohu: Otcu, Synu i Duchu Svätému.

Na slávu Božiu zaspievali Ženský spevokol z Modry-Kráľovej a Spevokol CZ ECAV Modra-Kráľová, Spevokol CZ ECAV Piešťany a Spevokol CZ ECAV Modra. Z bratislavského cirkevného zboru prišli na prehliadku až tri spevokoly: Bratislavský evanjelický spevokol a komorný zbor SALUS (oba pod vedením dirigentky Viery Jägrovej) a po prvý raz, no prekvapivo dobre sa predstavil spevokol z Dúbravky JAS. Medzi vystúpeniami domáci cirkevníci čítali priliehavé texty z Písma svätého.

Na úvod sa zhromaždeniu duchovným slovom prihovoril domáci brat farár Marián Čop, predseda Vnútromisijného výboru BAS a konsenior BAS, ktorý aj celým podujatím sprevádzal úvodným slovom vystúpenia jednotlivých spevokolov. Odovzdal pozdrav od brata seniora BAS Borisa Mišinu, ktorý sa na stretnutí nemohol zúčastniť, a avizoval prekvapenie na budúcoročné stretnutie spevokolov BAS, ktoré však odmietol prezradiť. Tešíme sa!