Prvá kniha o petržalských evanjelikoch

Pri príležitosti 20. výročia posvätenia Ev. a. v. chrámu Svätej Trojice v Bratislave-Petržalke na nedeľných službách Božích 26. 10. 2014, na ktorých kázal generálny biskup Miloš Klátik, bola uvedená nová publikácia Evanjelici v Petržalke v minulosti aj súčasnosti.
Publikáciu, ktorú pripravil kolektív členov cirkevného zboru, na záver služieb Božích predstavila presbyterka Edita Škodová. Uviedla, že ide o prvú publikáciu o histórii aj súčasnosti petržalských i rusovských evanjelikov a okrem 20. výročia posviacky kostola a zborového centra (1994) si v nej pripomenuli ešte niekoľko tohtoročných výročí: 330 rokov od prvej písomnej zmienky o evanjelikoch v Petržalke (1684), 185 rokov od posvätenia chrámu Božieho v Rusovciach (1829), 110 rokov od postavenia kostolnej veže v Rusovciach (1904), 100 rokov od narodenia farára Gustáva Viktoryho (1914), 100 rokov od narodenia farára Jána Demka (1914), 60 rokov od osamostatnenia slovenského cirkevného zboru v Petržalke (1954), 60 rokov od pričlenenia fílie Rusovce (1954) a 30 rokov od posvätenia tretej modlitebne v Petržalke (1984).

Historickú časť publikácie pripravila sestra Zora Bakošová. Do druhej časti prispeli svojimi spomienkami farári, ktorí pôsobili v Petržalke, resp. ich potomkovia, ako aj členovia cirkevného zboru, ktorí si zaspomínali na roky budovania chrámu Božieho i samotného cirkevného zboru. Obraz o živote zboru po roku 1994, ako aj v súčasnosti poskytujú kapitoly napísané sestrami farárkami Oľgou Klátikovou a Evou Kolesárovou.

Kniha má 144 strán a je doplnená 16 stranami farebnej obrazovej prílohy.