Prehliadka spevokolov Považského seniorátu

Prehliadka spevokolov  Považského seniorátu

V Evanjelickom a. v. chráme Božom v Trenčíne sa 1. júna 2014 konala seniorálna prehliadka spevokolov Považského seniorátu. Vystupovalo na nej 14 spevokolov z cirkevných zborov POS a Spojený srbský spevokol z Pivnice a Podlužian.
Boli to spevokoly z cirkevných zborov: Trenčín, Trenčianske Stankovce, Zemianske Podhradie, Bánovce nad Bebravou- Horné Ozorovce, Topoľčany, Kšinná, Uhrovec, Bzince pod Javorinou, Krnča - filiálka Nitrianskej Stredy (spevokol dospelých , spevokol mládeže), Nitrianska Streda, Lubina. Vzácni a milí hostia zo srbskej Pivnice sa na prehliadke spevokolov POS zúčastnil už druhýkrát.

Prítomných na pôde trenčianskeho cirkevného zboru privítal brat dozorca Milan Samák. Stretnutie otvoril biblickým úvodom na základe Ž 57, 8 - 12 domáci brat farár Ján Bunčák, ktorý humorne ladeným slovom celú prehliadku moderoval . Piesňami bol oslavovaný Pán Boh od biblických čias. Táto niť nebola pretrhnutá a i tohtoročná prehliadka bola radostnou oslavou Božieho majestátu. Na záver sa všetkým prihovorila a poďakovala sestra seniorka Eva Juríková, ktorá spoločne s bratom farárom Jozefom Havrilom ml., predsedom Výboru cirkevnej hudby POS, odovzdala všetkým vedúcim spevokolov ďakovné pamätné listiny. Nádherným vyvrcholením celej prehliadky bol spoločný spev dvoch piesní, ktoré mohutne zazneli v podaní všetkých spevokolov pod dirigentským vedením brata farára Jozefa Havrilu ml.

Na seniorálnej prehliadke spevokolov POS bol prítomný aj brat farár Milan Kubík st., ktorý bol v roku 1997 iniciátorom 1. seniorálnej prehliadky , jej dlhoročným organizátorom a dirigentom spoločných piesní.

Celé požehnané popoludnie bolo vyjadrením 10. verša 57. žalmu:
„Budem Ti ďakovať , Pane, medzi ľuďmi, ospevovať Ťa medzi národmi.

SOLI DEO GLORIA!