Predstavenie publikácie o Mor. Lieskovom

V nedeľu 27. 11. 2016 evanjelici v Moravskom Lieskovom 1. adventnou nedeľou otvorili nový cirkevný rok, a zároveň s vďačnosťou k Pánu Bohu predstavili publikáciu Púť, hľa, dlhá... o cirkevných dejinách obcí Moravské Lieskové a Dolné Srnie z pera ThDr. Petra Macu.
Pri tejto príležitosti zborová poddozorkyňa Anna Štefániková privítala na začiatku služieb Božích vzácnych hostí: dp. biskupa ZD ECAV Mgr. Milana Krivdu s manželkou, farárov okolitých zborov, predstaviteľov samosprávy Moravského Lieskového a Dolného Srnia i reprezentantov sponzorov, realizačného tímu a lektorov zborovej publikácie. Slávnostný kazateľ, biskup Milan Krivda povzbudil domácich viery kázňou slova Božieho na základe Iz 61, 1 − 3. Vo svojej zvesti upozornil na význam adventu, bdelého očakávania Krista i jeho praktické dôsledky pre život človeka. Služby Božie spestrila svojím vystúpením aj folklórna skupina Kasanka.

V rámci služieb Božích boli aj udelené cirkevnozborové ocenenia formou pamätných a ďakovných listov: Anne Drobnej, Ľubici Kusendovej, Oľge Demkovej, Emílii Pastorkovej, Anne Podhradskej a Elene Hargašovej. Za doterajšiu pastorálnu aj hmotnú starostlivosť o cirkevný zbor udelil v mene zboru domáci farár dp. biskupovi Milanovi Krivdovi aj najvyššie cirkevnozborové ocenenie Cenu Jozefa Hollého.

Slávnostné chvíle pokračovali popoludní v Osvetovom dome, kde kultúrny program predstavenia zborovej publikácie opätovne čarokrásne sprevádzali spevom členovia FS Kasanka.

Autor knihy, domáci brat farár Peter Maca, predstavil náročnú históriu a podmienky sprevádzajúce tvorbu diela. Po ňom sa prítomným prihovorili starostovia Róbert Palko, Ing. Ján Skovajsa, lektori publikácie PhDr. Jozef Karlík a vedúci Katedry cirkevných dejín na EBF UK v Bratislave doc. ThDr. Peter Gažík, ktorí pozitívne ohodnotili prínos predstavenej knižnej práce. Následne starostovia obcí Róbert Palko, Miroslav Skovajsa a biskup Milan Krivda vinšom a slovami požehnania slávnostne uviedli publikáciu na cestu k čitateľskej verejnosti. Na záver domáci farár poďakoval sponzorom, najmä vedeniu oboch obcí a Trenčianskemu samosprávnemu kraju.