Predpremiéra nových televíznych dokumentov

V budove RTVS v Mlynskej doline sa v stredu 13. 9. 2017 konala slávnostná predpremiéru nových televíznych dokumentov Jozef Miloslav Hurban a Evanjelický kostol a kolégium v Prešove z cyklu Genius loci.

Prítomných na projekcii nových filmov veľkoplošnom plátne privítala vedúca oddelenia náboženskej publicistiky Bernadeta Tokárová. Jednotlivé dokumenty uviedol dramaturg RTVS Miloslav Gdovin, jeden z ich tvorcov. Prihovoril sa i biskup Západného dištriktu ECAV na Slovensku Milan Krivda, ktorý poďakoval vedeniu RTVS i tvorcom dokumentov, ako aj riaditeľka RTVS Dvojky Marta Gajdošíková.

JOZEF MILOSLAV HURBAN – 42-minútový životopisný dokument spracováva miesta a udalosti, s ktorými je spojená významná postava slovenských dejín – J. M. Hurban. Pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia ho predstavuje ako evanjelického farára, politika i literáta. Dokument uvedie RTVS v premiére v utorok 19. septembra o 20.35 hod. na Dvojke.

Na príprave a tvorbe dokumentu sa podieľali:
námet EVA TKÁČIKOVÁ
scenár EVA TKÁČIKOVÁ, MILOSLAV GDOVIN
vedúca výrobného štábu TATIANA JAVORKOVÁ
manažér výroby TIBOR HORVÁTH
zvuk PAVOL PARÁK, LADISLAV KIPPRICH ml., JÁN GREČNÁR
strih ŠTEFAN VANEK
kamera IGOR LEICHT
réžia FEDOR BARTKO

EVANJELICKÝ KOSTOL A KOLÉGIUM V PREŠOVE - 13-minútový dokument z cyklu Genius loci, ktorý postupne predstavuje jedinečné miesta a pamiatky evanjelickej cirkvi, je venovaný významným pamiatkam ECAV v Prešove. RTVS ho uvedie v nedeľu 17. septembra po hlavných správach na Dvojke.

Na dokumente sa podieľali:
námet a scenár MILOSLAV GDOVIN
vedúca výrobného štábu TATIANA JAVORKOVÁ
manažér výroby TIBOR HORVÁTH
zvuk MARTIN JANUŠICA, STANISLAV KOLLÁR
kamera RÓBERT KOČAN
strih a réžia JÁN STRAČINA

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 18.9.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart