Obnova cenných pamiatok v Kraskove

Gotický evanjelický a. v. kostol v Kraskove patrí medzi najcennejšie kultúrne pamiatky vo vlastníctve našej cirkvi. Malý cirkevný zbor sa ho snaží v rámci svojich možnosti udržiavať v dôstojnom stave.
Chrám slúži nielen ako duchovný stánok na počúvanie Božieho slova a prijímanie sviatostí, ale aj ako miesto, kam každoročne prichádzajú stovky domácich i zahraničných návštevníkov.

Veľkou pomocou v tejto snahe sú dotácie z rozpočtovej kapitoly Ministerstva kultúry SR na ochranu, obnovu a rozvoj kultúrneho dedičstva. Aj v roku 2015 sa vďaka v tom čase administrujúcim manželom Gabčanovcom podarilo získať dotácie z Ministerstva kultúry SR vo výške 6000,- eur na opravu krytiny hradbového múru okolo kostola a vo výške 5500,- eur na opravu krytiny na vzácnej drevenej zvonici pri kostole.

Touto cestou ďakujeme za uvedenú pomoc!