Novoročný koncert vďaky v Petržalke

V Evanjelickom a. v. kostole Svätej Trojice na Strečnianskej ulici v Bratislave-Petržalke sa 6. januára 2014 popoludní už po druhý raz uskutočnil novoročný koncert, na ktorom vystúpili bratislavské zborové spevokoly a MgA. Janko Siroma.
Po úspešnom prvom ročníku, ktorý sa konal v roku 2013 tiež vo sviatok Zjavenia Krista Pána mudrcom, sa v petržalskom evanjelickom kostole opäť zišli spevokolisti, aby spevom duchovných piesní chválili Pána Boha a ďakovali Mu za všetko dobrodenie, ktorým nás požehnáva. V tomto roku okrem domáceho spevokolu Laudate pod vedením dirigenta Tomáša Rojčeka a Petržalského oktetu vystúpili spevokoly z CZ ECAV Bratislava Legionárska pod vedením Viery Jägerovej a z CZ ECAV Bratislava-Dúbravka pod vedením Márie Hroboňovej, spevokol Cirkvi bratskej pod vedením Ewalda Danela a spevokol, ako i mužské trio z Bratskej jednoty baptistov pod vedením Slava Kráľa. Na záver všetci spoločne zaspievali pieseň Daj nech sa nám dobre vodí. Dvoma organovými skladbami do programu koncertu prispel MgA. Janko Siroma zo Srbska.

Na úvod a záver sa veriacim v preplnenom kostole prihovorili miestni zboroví farári Ján a Eva Kolesárovci a duchovným príhovorom poslúžil zborový farár z CZ ECAV Bratislava-Dúbravka Ján Hroboň, ktorý na základe textu „A to množstvo veriacich bolo jedno srdce a jedna duša: a nikto z toho, čo mal, nič nepokladal za svoje, ale všetko im bolo spoločné“ (Sk 4, 32) hovoril o programe ich cirkevného zboru pod skratkou „3 S“ (Spoločenstvo – Služba – Solidárnosť), v rámci ktorého sa usilujú začleniť do svojho spoločenstva tých, čo k nim prídu len občas, s cieľom vytvoriť široké spoločenstvo, ktoré si dobre rozumie a navzájom si pomáha.

Po skončení koncertu účastníci zotrvali v bratsko-sesterskom spoločenstve v zborovom dome pri rozhovoroch a pohostení, ktoré pripravili členky petržalského cirkevného zboru. Ak Pán Boh dá, o rok sa všetci určite znovu stretnú pri nábožných piesňach a Božom slove.