Na prehliadke spevokolov RIS

Evanjelický kostol v Králi zaplnili 4. októbra 2015 bratia a sestry z niektorých cirkevných zborov Rimavského seniorátu v rámci prehliadky spevokolov Rimavského seniorátu.
Prítomných privítal domáci brat farár Marcel Ištván. „Na Ježišov dobrý hlas pozor dávaj, kým je čas. Jeho slovom srdce vzpruž, verne, radostne mu slúž!“ – týmito slovami pozvala k vystúpeniu jednotlivé spevokoly sestra Anna Germanová, ktorá nás sprevádzala celým programom, predstavila ich prácu či úspechy od posledného stretnutia.
Na prehliadke vystúpilo 8 spevokolov a a v nich 109 spevákov a speváčok z CZ Budikovany a Drienčany, CZ Gemer, CZ Hnúšťa, CZ Hrachovo, CZ Klenovec, CZ Kokava nad Rimavicou, CZ Rimavská Sobota a domáci spevokol dcérocirkvi ECAV Kráľ – Abovce (z CZ Tornaľa). Z každého vystúpenia bolo cítiť zanietenie pre spev a túžbu účinkujúcich spievať na slávu Boha. Pochvalne sa o práci spevokolov vyjadril brat senior Dušan German, pretože spevokoly svojím účinkovaním oživujú nielen služby Božie, ale i ostatné aktivity či návštevy realizované v cirkevných zboroch.

Duchovne posilnení sme sa presunuli do miestneho barokového kaštieľa, ktorý sa stal nielen miestom podávania občerstvenia, ale i dejiskom výmeny skúseností, piesní či mnohých rozhovorov bratov a sestier. S históriou cirkevného zboru v Novom Klenovci i v Králi prítomných oboznámil Michal Hruška, presbyter dcérocirkvi ECAV Kráľ – Abovce. Poďakovanie Pánu Bohu za požehnanie tohto stretnutia ako aj poďakovanie všetkým účinkujúcim, domácim viery z Kráľa a Aboviec v závere vyslovil Daniel Poprocký, zborový dozorca Cirkevného zboru ECAV Tornaľa. e