Miloš Klátik: V Tvojej ruke sú naše časy

Výber z kázní s podtitulom Z príležitostných kázní a príhovorov v rokoch 2007 – 2011 obsahuje pestrú paletu kázní, benediktórnych príhovorov, prejavov, pozdravov, ktoré odzneli pri príležitosti rôznych zborových výročí a jubileí veľkých osobností cirkvi aj národa doma i v zahraničí.
Každý z príhovorov generálneho biskupa je postavený na biblickom texte, ktorý veľmi konkrétne napomína, povzbudzuje, potešuje a v konečnom dôsledku posilňuje vieru. Pri množstve uvedených rozličných príležitostí je obdivuhodný výber textov, ktorý dáva tému svedectvu či reči. Inovatívnym prvkom v postilovom žánri je tu obrazové doplnenie kázne. Obrázok vizuálne približuje konkrétny prípad, slávnosť, spomienku či osobnosť, ku ktorým sa kázeň viaže. Hodnota a poslanie diela V Tvojej ruke sú naše časy je nielen v nazretí, poučení a zamyslení sa člena cirkvi nad vážnou, k viere volajúcou a v nej utvrdzujúcou zvesťou, ale aj v trvalom „prorockom“ poslaní v prítomnosti i do budúcnosti, v zmysle ezechielovských, nanovo inšpirujúcich slov: „Hovor im moje slová!“
Ján Midriak (úryvok zo Slova na úvod)

Publikácia vyšla vo vydavateľstve Tranoscius s finančnou podporou spolku Martin-Luther-Bund.

Môžete si ju kúpiť osobne na Generálnom biskupskom úrade, Palisády 46, Bratislava (Juraj Fabrici, Edita Škodová) alebo objednať na adrese: Tranoscius, a. s., Tranovského 1, 031 01 Liptovský Mikuláš, e-mail: odbyt@tranoscius.sk, tel. 044/552 63 43.
Cena: 10,90 €