Ján Grešo − SILA LÁSKY PREMIEŇA

V Cirkevnom zbore ECAV Poprad v týchto dňoch vyjde výber kázní brata farára doc. Jána Greša pod názvom Sila lásky premieňa.
S myšlienkou sprístupniť výber kázní zvečnelého brata farára a vysokoškolského učiteľa na EBF UK v Bratislave doc. ThDr. Jána Greša prišla Zborová diakonia v CZ ECAV Poprad. Vydanie knihy realizoval ECAV na Slovensku Poprad.

Kniha má 5 častí:
1. časť: Rok cirkvi a jeho témy (obsahuje 15 kázní),
2. časť: Zastavenia pri sviatočných udalostiach (7 kázní),
3. časť: Mozaika kresťanského života (10 kázní),
4. časť: Slovo na rozlúčku s básnikom (kázeň na pohrebe Milana Rúfusa),
5. časť: O autorovi (životopis Jána Greša).

Výber kázní urobil a publikáciu zostavil Mgr. Libor Bednár, PhD., zborový farár CZ ECAV v Poprade, ktorý spolu s Ing. Zuzanou Hybenovou, vedúcou diakonie v CZ ECAV Poprad, napísal aj úvodné slovo. Foto na obálke vyhotovil Ľubo Bechný. Kniha je šitá aj lepená, obal mäkký, laminovaný matnou fóliou. Má 224 strán. E-mailový kontakt: poprad@ecav.sk

Publikácia poslúži na povzbudenie a duchovný rast nielen tých, ktorí pre vysoký vek či podlomené zdravie už nemôžu pravidelne prichádzať na služby Božie, ale všetkých, ktorí túžia po občerstvujúcom Božom slove.