Ivan Mucha: Keď modlitba básňou je

V týchto dňoch vyšla zbierka Ivana Muchu, vydaná s podporou MLB v Erlangene. Zbierka obsahuje výber z modlitieb, ktoré sú členené podľa cirkevného roka a sú vhodné i ku kázňam slova Božieho. Ďalšie kapitolky obsahujú výber z príležitostných básní Ivana Muchu, ktoré sú inšpirované autorovými stretnutiami s ľuďmi, skúsenosťami a zážitkami.
Zo slov autora k zbierke: „Túto zbierku by som chcel venovať všetkým tým, pre ktorých som tieto modlitby či básne napísal. Nie som žiadny superbásnik, len som zachytil, čo som práve cítil. Väčšinou sú to modlitby pri rôznych príležitostiach alebo básne inšpirované životnými príbehmi, radosťami, starosťami aj tragédiami ľudí, s ktorými prichádzam do styku pri svojom povolaní.“

Mgr. Ivan Mucha sa narodil 11. decembra 1975 v Lučenci. Študoval na Gymnáziu Boženy Slančíkovej Timravy v Lučenci a na Evanjelickej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od 1. septembra 1999 pôsobí ako evanjelický a. v. farár v Cirkevnom zbore ECAV na Slovensku Málinec. V roku 2006 bol zvolený za predsedu Synody ECAV na Slovensku, od roku 2006 je aj predsedom Výboru misie Západného dištriktu ECAV na Slovensku a v roku 2008 ho zvolili za konseniora Novohradského seniorátu. Od roku 2001 je ženatý s Evou, rod. Geľhošovou, s ktorou majú päťročnú dcéru Coru. Zaujíma sa o prírodu, záhradu, históriu, literatúru a hudbu.

Zbierku si môžete kúpiť v predajniach s evanjelickou literatúrou alebo objednať vo vydavateľstve ViViT, s. r. o., Hviezdoslavova 18, 060 01 Kežmarok; vivit@vivit.sk.
Cena: 2,45 €