Hrad prepevný. Zamyslenia na každý deň v cirkevnom roku 2016 – 2017

Bratia sestry, práve vyšiel už 4. ročník knihy zamyslení na každý deň nastávajúceho cirkevného roka 2016 – 2017 pod názvom Hrad prepevný. Môžete si ju objednať na adrese: TRANOSCIUS, a. s., Tranovského 1, 031 80 Liptovský Mikuláš; odbyt@tranoscius.sk; 044/5526343.
Kniha má 384 strán; cena 3,50 €.

Sme radi, že aj v cirkevnom roku 2016 – 2017 s Božou pomocou vychádza už 4. ročník zbierky zamyslení nad Božím slovom na každý deň pod názvom Hrad prepevný.

Slová „Hrad prepevný je Pán Boh náš“ sú nám veľmi dobre známe – nie sú len slovami 46. žalmu, ale zároveň aj slovami vyznania Dr. Martina Luthera v rovnomennej piesni (ES č. 263), ktorá je súčasne aj našou evanjelickou hymnou. Tieto slová budú v nadchádzajúcom roku – v jubilejnom roku 2017 – rezonovať z mnohých miest, kde si budeme pripomínať 500. výročie reformácie, jej okolnosti, ale najmä odkaz pre dnešok, ktorý je stále rovnako aktuálny, aj prostredníctvom známych reformačných „sola“ – sola scriptura, sola gratia, sola fide, sola redemptione Christi.

Na jednotlivých zamysleniach nad Božím slovom sa podieľalo 324 duchovných nielen z Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku (duchovní v aktívnej službe i naši duchovní na dôchodku), ale aj duchovní zo slovenských evanjelických cirkví v zahraničí, evanjelickí a. v. farári z Ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch Slovenskej republiky, ako aj tí, ktorí pôsobia ako pedagógovia na Evanjelickej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Sme radi, že aj takýmto spôsobom šíria Božie slovo – prameň viery a pravidlo života, za čo im ďakujeme.

Veríme, že aj tieto krátke zamyslenia nad Božím slovom na každý deň v cirkevnom roku 2016 – 2017 nám všetkým s pomocou Božou poskytnú priestor na hlbšie spoznávanie Božieho slova a Slova, ktoré sa stalo telom – Ježiša Krista, nášho Vykupiteľa.

(Z úvodu)

Vložené 27. 10. 2016