Švédsky spevokol navštívil Bratislavu

Cirkevný spevokol z diecézy Härnösand z mesta Östersund navštívil našu cirkev v dňoch 2. – 6. júna 2011. Po Bratislave ich sprevádzal tajomník pre zahraničie Daniel Szadvári.
V piatok 3. júna si členovia spevokolu prezreli priestory Generálneho biskupského úradu ECAV na Slovensku. V modlitebni GBÚ mali aj nácvik programu na nedeľné služby Božie.

V nedeľu 5. júna, na Nedeľu po Vstúpení, spevokol z Östersundu poslúžil svojím spevom na slávnostných službách v Ev. a. v. kostole Svätej Trojice v Bratislave-Petržalke, kde zároveň zaspieval aj petržalský spevokol Laudate. Po službách Božích sa v zborovej sieni zišli na posedení, kde oba spevokoly ešte mali možnosť predviesť svoje umenie, ako i porozprávať sa o činnosti svojich spevokolov aj o svojich cirkevných zboroch. Hostia prejavili záujem o nadviazanie partnerských vzťahov s petržalským spevokolom a pozvali ho na návštevu do svojho cirkevného zboru.

V Ev. a. v. kostole na Legionárskej ulici spevokol prispel do programu večerných služieb Božích aj do požehnaného spoločenstva s domácimi veriacimi.

Svoj repertoár predviedli pod vedením kantorky Marie Tangmark. Spolu so spevokolom pricestoval aj novozvolený vikár Börje Viklander, ktorý sa krátko prihovoril účastníkom služieb Božích v oboch kostoloch a v Petržalke prisluhoval aj Večeru Pánovu.

Tento tridsaťčlenný spevácky zbor Švédskej cirkvi navštívil Slovensko už po druhý raz. Ich prvé vystúpenie mali bratia a sestry možnosť vidieť minulý rok na II. evanjelických cirkevných dňoch v Žiline, ktoré boli venované 400. výročiu konania Žilinskej synody.