„Pramene v púšti“ v Tomášovciach

Krajina Egypt znamenala pre tento svet nesmierne veľa. Jákobova rodina tam našla záchranu pred hladom. Malý Ježiš so svojimi rodičmi tam utiekli pred Herodesovým hnevom. A práve na túto krajinu s bohatou a slávnou históriou sme sa duchom pozerali na ekumenickom Svetovom dni modlitieb v Tomášovciach.
SDM sa konal 9. marca 2014 v Rímskokatolíckom kostole sv. Petra a Pavla v Tomášovciach. Bola to ekumenická bohoslužba, na ktorej sa zúčastnilo 93 evanjelických a rímskokatolíckych veriacich. Prítomných privítal brat dekan František Olach a vyjadril veľkú radosť z tohto modlitebného stretnutia. Krajina Egypt bola prezentovaná prostredníctvom fotografií. Pripravené texty predniesli sestry z oboch cirkví a v nich priblížili ženu Samaritánku a život v Egypte.

Kázňou poslúžil evanjelický farár Michal Gubo na základe textu Evanjelium podľa Jána 4, 11 − 14. Hovoril o častej duchovnej púšti v nás a o potrebe živej vody. Vyzdvihol, že len Pán Ježiš nám môže dať túto vodu. Veľmi pozitívne bol vnímaný výber piesní pre tento rok – zaspievali ich členovia spevokolu CZ ECAV v Tomášovciach s klavírnym sprievodom Lenky Šnúrikovej z rímskokatolíckej cirkvi. Po ukončení podujatia sestry ponúkali koláče.

Chceme na tomto mieste poďakovať všetkým sestrám, ktoré pripravili túto bohoslužbu, bratovi dekanovi a rímskokatolíckej farnosti a všetkým, ktorí prišli a podporili kresťanské ženy z Egypta. Najväčšia vďaka však patrí nášmu nebeskému Otcovi.