Ďalší evanjelický farár pôsobí medzi vojakmi

V Trenčíne 28. mája 2015 generálny biskup ECAV na Slovensku doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD., slávnostne uviedol do úradu vojenského duchovného brata farára por. Mgr. Ondreja Rišiaňa, PhD.
Na pôde Veliteľstva pozemných síl OS SR v Trenčíne (VePS) najvyššieho cirkevného predstaviteľa ECAV na Slovensku, ako aj duchovných a funkcionárov ekumenickej pastoračnej služby (EPS) privítal zástupca veliteľa brigádny generál Ing. Juraj Krištofovič a zástupca náčelníka štábu plukovník Ing. Ján Dreveňák.

Slávnostné uvedenie sa konalo v miestnom evanjelickom kostole za prítomnosti hostí z Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR aj členov domáceho cirkevného zboru. Brat generálny biskup sa slávnostnému zhromaždeniu prihovoril kázňou na slová z Prísloví 3, 5 – 7. Poslucháčov napomenul, aby sa nespoliehali na „svoj rozum“, ale hľadali Božiu múdrosť a Pán Boh im „urovná chodník“. „Keď sa budú Boha báť a odvrátia sa od zla, Pán Boh ich iste požehná.“
Potom bol evanjelický farár Ondrej Rišiaň generálnym biskupom po slávnostnom sľube podaním ruky vyslaný pracovať do ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách SR. Generálny duchovný OS a OZ SR plk. Marian Bodolló ho ako duchovného Ústredia EPS pozdravil a dekrétom poveril konať duchovnú službu v rezorte obrany.

Poručík Ondrej Rišiaň sa narodil v roku 1975. Do roku 2014 pôsobil v ECAV na Slovensku ako evanjelický farár najprv v Tornali a potom Púchove. Po 15-ročnom pôsobení v cirkvi nastúpil do vojenskej duchovnej služby v OS SR vo funkcii dekan VePS. Je ženatý a má dve deti.