Zo zasadnutia KEK k valnému zhromaždeniu Svetovej rady cirkví

Generálny biskup Miloš Klátik sa na pozvanie Konferencie európskych cirkví (KEK) v Bruseli zúčastnil na zasadnutí pred 10. valným zhromaždením Svetovej rady cirkví. Stretnutie sa konalo 27. – 28. februára 2013 v Bruseli.
Účastníci zasadnutia sa sústredili na ekonomické a environmentálne problémy súčasnosti. Zhodli sa na požiadavke, aby základnou témou 10. valného zhromaždenia Svetovej rady cirkví bola otázka, ako môžu kresťanské cirkvi reagovať na výzvy 21. storočia. Úlohou cirkví je, aby reagovali na súčasnú ekonomickú a ekologickú krízu a vyzvali mocných tohto sveta na rešpektovanie zákonov a dodržiavanie princípov kresťanskej morálky.

10. valné zhromaždenie Svetovej rady cirkví sa pod mottom „Boh života, veď nás k spravodlivosti a mieru“ bude konať od 30. októbra do 8. novembra 2013 v Busane v Južnej Kórei.