Z októbrového zasadnutia RV ERC v SR

Na GBÚ ECAV sa 15. októbra 2015 uskutočnilo posledné tohtoročné zasadnutie Riadiaceho výboru Ekumenickej rady cirkví v SR. Úvodnú pobožnosť v modlitebni GBÚ mali predseda ERC v SR Miloš Klátik a podpredseda ERC v SR László Fazekas.
Zástupcovia cirkví sa oboznámili s problematikou ochrany Božieho stvorenstva (ekoteológie), ktorú v krátkosti predstavila Svetlana Bartoňová z ECAV na Slovensku, pričom vyzvala k spolupráci aj ostatné cirkvi. Predstavu spolupráce medzi ERC v SR a Jednotou dôchodcov Slovenska predstavil jej predseda Ján Lipiansky.

Riadiaci výbor ERC v SR odsúhlasil plán zasadnutí na rok 2016, ako aj miesto a dátum plánovaných ekumenických služieb Božích, ktoré sa uskutočnia v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov 24. januára 2016 v Evanjelickom a. v. kostole v Zemianskom Podhradí.

RV ERC v SR sa oboznámil so žiadosťou Ústredného zväzu židovských náboženských obci v SR o prijatie za člena – pozorovateľa, ako aj s novým členom RV Bohumilom Kernom, ktorý bol zvolený za nového predsedu Cirkvi adventistov siedmeho dňa.

Na záver zasadnutia sa pomodlil predseda Cirkvi bratskej Štefan Evin.