Z januárového zasadnutia RV ERC v SR

Z januárového zasadnutia  RV ERC v SR

Na prvom zasadnutí v tomto roku sa Riadiaci výbor Ekumenickej rady cirkví v SR (RV ERC) zišiel 14. januára 2013. Po úvodnej pobožnosti v modlitebni GBÚ privítal členov RV generálny biskup ECAV, predseda ERC M. Klátik.
RV ERC sa na tomto zasadnutí prioritne venoval - okrem ďalších bodov programu - nadchádzajúcim ekumenickým službám Božím v Evanjelickom kostole a. v. v Bratislave-Prievoze. Účasť na ESB potvrdili všetci zástupcovia členských cirkví združených v ERC v SR. Dôležitým bodom programu bola informácia člena poradnej komisie MK SR pre otázky ďalšieho financovania cirkví v SR Ing. Dušana Vagaského, ktorý informoval prítomných o stave rokovaní komisie v tejto oblasti.

Na rokovaní RV ERC odznela aj otázka účasti ostatných cirkví na oslavách 1150. výročia príchodu Konštantína a Metoda, ktoré organizuje Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku na Branči 5. júla 2013. Prítomní zástupcovia členských cirkví predbežne súhlasili s účasťou na tomto podujatí.

Na záver sa predseda ERC v SR Miloš Klátik poďakoval prítomným za ich účasť. Záverečnou modlitbou ukončil prvé tohtoročné zasadnutie RV ERC v SR predseda BJB Ján Szöllös.