Z 1. zasadnutia RV ERC v SR v roku 2011

Prvé zasadnutie Riadiaceho výboru ERC v SR (RV ERC) v tomto roku sa uskutočnilo 10. januára 2011 v jeho sídle na Palisádach 46 v Bratislave.
Stretnutie otvoril krátkou pobožnosťou predseda ERC v SR generálny biskup ECAV Miloš Klátik. Pomodlil sa zástupca Cirkvi adventistov siedmeho dňa Mgr. Stanislav Bielik.

Prvým bodom rokovania bolo schválenie programu ekumenických služieb Božích, ktoré sa budú konať 23. januára 2011 o 10.00 hod. v Rímskokatolíckom kostole Sv. Cyrila a Metoda v Poprade v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov.

Ďalším bodom programu bola prezentácia činnosti Slovenskej biblickej spoločnosti, ktorú predstavil jej riaditeľ Ing. Peter Hradil, pričom okrem iného požiadal prítomných zástupcov jednotlivých členských cirkví ERC v SR o finančnú podporu spoločnosti. RV ERC dospel k názoru, že sa takejto podpore nebráni, no potrebuje doplňujúce informácie od vedenia spoločnosti.

Program stretnutia RV ERC v SR pokračoval ďalšími bodmi, v ktorých predseda ERC v SR informoval prítomných o plánovanej účasti predsedníctva ERC v SR na slávnosti spojenej so službami Božími v Budapešti pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov v Maďarsku, ako aj pri príležitosti začatia predsedníctva Maďarskej republiky Európskej únii. Na záver informoval predseda ERC v SR prítomných zástupcov cirkví o predĺžení Zmluvy medzi Slovenským rozhlasom a ERC v SR, ktorej predmetom je vysielanie relácie Ekuména vo svete.

Prvé tohtoročné stretnutie RV ERC v SR bolo ukončené záverečnou modlitbou.