Svetový deń modlitieb v Pezinku

V utorok 9. marca 2010 sa v evanjelickom kostole v Pezinku konala ekumenická pobožnosť pri príležitosti Ekumenického svetového dňa modlitieb s témou krajiny Kamerun.
Pobožnosti predsedali Mgr. Helena Benková, evanjelická zborová farárka, vdp. Ján Ragula, rímskokatolícky farár, P. Stanislav Kučák OFMCap, rektor kapucínskeho kostola a vdp. Pavol Póša, rímskokatolícky kaplán.

Na úvod bola predstavená krajina Kamerun, po nej ženy z Rímskokatolíckej cirkvi a z Evanjelickej cirkvi a. v. striedavo prednášali texty, ktoré pripravili ženy z Kamerunu. Žalm zaspievala H. Benková, Božie slovo prečítal S. Kučák a kazateľom bol J. Ragula.

Pobožnosť sa zakončila podaním rúk a spoločným spevom chválospevu Teba Boha chválime, ktorá sa nachádza v Jednotnom katolíckom spevníku aj v Evanjelickom spevníku, pričom z každého spevníka bola vybraná jedna časť.