Svetový deň modlitieb žien 2015 v Petržalke

Evanjelici z CZ ECAV Bratislava-Petržalka sa tohto roku zišli so sestrami a s bratmi z rímskokatolíckej farnosti v ich kostole na Betliarskej ulici, aby sa modlili predovšetkým za ženy na Bahamách.
Vďaka videoprezentácii a programu slova i piesní, ktoré pripravili bahamské ženy, sme spoznali neľahký život žien a detí na Bahamských ostrovoch. S vierou v silu modlitby sme sa sklonili pred tvárou Hospodina a spolu s tisíckami žien na celom svete sme prosili za životy obyvateľov Bahám. Na text z Evanjelia podľa Jána 13, 1 − 17 sa nám prihovorila sestra farárka Eva Kolesárová a pán farár Peter Mášik z domácej farnosti.

Ekumenickú pobožnosť sme ukončili zbierkou na podporu projektu BAHAMAS CRISIC CENTER, v ktorom vedú chlapcov a dievčatá k zodpovednosti a slušnosti k sebe navzájom. Vyzbieralo sa 233 eur. Vďaka patrí všetkým, ktorí akokoľvek prispeli, za obetavosť a prejavenie spolupatričnosti.

V marci minulého roka sme sa modlili za ženy v Egypte. Na Slovensku sa vyzbieralo 6 660 eur, ktorými sme podporili dva projekty: projekt Neformálne vzdelávanie a podpora hospodárskych činností pre ženy a dievčatá v šiestich dedinách Horného Egypta a projekt Misia na Níle.

Foto: Milan Seberíny