Svetový deň modlitieb v Senci

Svetový deň modlitieb sa v seneckom zbore konal prvýkrát v piatok 5. 3. 2010 a prvýkrát sa na ňom zúčastnili aj zástupcovia rímskokatolíckej a reformovanej cirkvi.
Tak dlho avizované ekumenické stretnutie prebehlo v požehnanom duchu. Zúčastnili sa na ňom kresťania z evanjelickej a katolíckej cirkvi s ich duchovnými: za senecký evanjelický zbor Tibor Jančík, farár, a za katolícku farnosť Viliam Michalovič, dekan. Duchovný reformovanej cirkvi sa nemohol zúčastniť.

Krajinu Kamerun, za ktorú sa na celom svete modlili tisíce kresťanov, uviedli fotografie zo života tamojších veriacich - nielen preto, aby nám bola priblížená táto africká krajina, ale najmä preto, aby naše modlitby získali oduševnenie vidiac konkrétne potreby K amerunčanov. Celým pásmom sprevádzali sestry z oboch zastúpených cirkví a piesne spieval zbor Matice slovenskej pod vedením Mgr. Art. Zdenka Macháčka .

Zbierka po skončení tohto ekumenického stretnutia priniesla 144,23 € určených na projekty, ktoré organizuje Spoločnosť afrických teologičiek. Táto ekumenická spoločnosť podporuje a vzdeláva ženy najmä v témach ako:
- Žena a premena jej sociálneho života
- Kresťanské ženy a ich sebaurčenie
- Vzťahy v rodine a násilie páchané na ženách
V praxi to znamená, že kamerunské ženy, pre ktoré sú projekty určené sa vzdelávajú po duchovnej stránke, ale aj v misijnej práci a v sociálnych zručnostiach, ktoré im pomáhajú ovplyvňovať ich každodenný život v rodine a v spoločnosti (workshopy bojujúce proti chudobe, práce ako výroba mydla, výroba prírodných džúsov, príprava údených rýb, istá skupina žien sa venuje ľuďom chorým na AIDS a lepru).