Svetový deň modlitieb v Pondelku

Už niekoľko rokov sa veriaci z evanjelických cirkevných zborov Poltár, České Brezovo a Pondelok stretávajú na Svetový deň modlitieb. Tohto roku sa stretnutie konalo 6. marca v Pondelku-Hrnčiarskej Vsi a prvýkrát bolo ekumenické.
Texty a piesne nacvičili domáce sestry z evanjelickej a katolíckej cirkvi. Spoločne sme sa zamýšľali nad témou tohtoročného SDM – či si naozaj uvedomujeme, čo pre nás Pán Ježiš urobil. Zaujímavé boli informácie o krajine Bahamy – reálie, história, súčasnosť, postavenie žien a mladých dievčat v spoločnosti. Hovorené slovo a modlitby sa striedali s peknými piesňami a melódiami.

Oslovujúca bola kázeň hosťujúcej farárky Jany Laukovej z Poltára. Podľa príkladu Pána Ježiša máme podobne slúžiť aj my. Zamýšľame sa, prežívame, naozaj si uvedomujeme, čo pre nás z lásky urobil? Tieto otázky sú aktuálne zvlášť v tomto pôstnom čase. Po kázni vystúpili spevokoly z Českého Brezova a Poltára. Stretnutie modlitbou začala a Áronovským požehnaním ukončila sestra farárka Júlia Gabčová. Na záver všetci prítomní zaspievali pieseň „Chvála Tebe, Bože náš“, pretože Jemu patrí naša vďaka a chvála za všetko– aj za toto požehnané stretnutie.

Spolupatričnosť so sestrami v ďalekej krajine sme dali najavo i našou zbierkou. Veríme, že vyzbierané peniaze a modlitby pomôžu zlepšiť situáciu bahamských žien. Po skončení modlitieb sme pokračovali v rozhovoroch pri malom občerstvení, ktoré pripravili domáce sestry.