Svetový deň modlitieb 2013

Každoročne sa v prvý marcový piatok, teda tohto roku 1. marca 2013, koná Svetový deň modlitieb žien, na ktorý sú pozývané nielen ženy, ale aj muži a deti, aby sa zapojili do spoločných modlitieb.
Ekumenický Svetový deň modlitieb (SDM) je celosvetové hnutie kresťanských žien, ktoré začali organizovať členky Presbyteriánskej cirkvi v USA koncom 19. storočia. Postupne sa k nim pridávali ženy z ďalších kresťanských cirkví na celom svete. Dnes sú do hnutia zapojené ženy rôznych rás, národností, kultúr a tradícií vo vyše 180 krajinách sveta.

Cieľom iniciatívy je vzájomné spoznávanie a zbližovanie kresťanských spoločenstiev a zároveň pomoc pri odstraňovaní biedy vo vzdialených krajinách. Každý rok ho tematicky pripravujú kresťanské ženy z inej krajiny sveta pre všetkých kresťanov - mužov, ženy, deti a mládež. V minulých rokoch to boli ženy z afrického Kamerunu, Čile, Paraguaya...

Modlitebné texty na rok 2013 na tému„Prišiel som ako cudzinec a prichýlili ste ma“ pripravili kresťanské ženy z Francúzska. V rámci SDM sa uskutoční zbierka, ktorá bude venovaná práve im.

Srdečne Vás pozývame do kostolov a zborových siení!

Materiály k Svetovému dňu modlitieb 2013 si môžete stiahnuť na webovej stránke SDM: https://sites.google.com/site/sdmslovensko/.

Vložené 7. 2. 2013