Slávnosť uvedenia vojenského duchovného

V piatok 13. mája 2011 sa v kaplnke Multifunkčného práporu Hlohovec konala slávnosť uvedenia por. Mgr. Jána Magyara do funkcie staršieho kaplána.
Na slávnosti sa zúčastnili viacerí cirkevní predstavitelia, vojaci a vojenskí funkcionári z posádky Hlohovec a pozvaní hostia z iných útvarov. Liturgiu služieb Božích slúžili duchovní Ekumenickej pastoračnej služby v OS a OZ SR a duchovní Evanjelickej cirkvi a. v. z Hlohovca.

Zvesťou Božieho slova sa prihovoril vdp. generálny biskup ECAV na Slovensku Mgr. Miloš Klátik PhD., ktorý kázňou Božieho slova na základe textu z 1. knihy Kronickej 28. kapitoly povzbudil uvedeného brata, aby smelo a odvážne vykonával svoje poslanie a bol odvážnym svedkom Krista medzi vojakmi. Potom vykonal akt slávnostného uvedenia.

Následne sa prihovoril vdp. generálny duchovný Ústredia EPS v OS a OZ SR Mgr. Miroslav Táborský a odovzdal br. Magyarovi menovací dekrét, ktorý ho ako vojenského duchovného poveril vykonávať pastoračnú starostlivosť v rezorte Ministerstva obrany SR. Nový vojenský duchovný sa poďakoval za slávnostné uvedenie a vyjadril túžbu a snahu zodpovedne vykonávať zverenú službu.

Fotografie: Štefan Krišáka