Radosť v jednom Duchu v Revúcej

V Evanjelickom chráme Božom v Revúcej sa 2. februára 2014 konali ekumenické služby Božie, kde duchovným slovom povzbudil veriacich Mgr. Pavel Bodnár z Rímskokatolíckej cirkvi.
V revúckom evanjelickom cirkevnom zbore sa udržiavajú živé ekumenické vzťahy už od roku 2002. Nezmenili sa ani po príchode nových duchovných iných cirkví do mesta Revúca. Naďalej sa stretávajú, teraz už pravidelne trikrát v roku – duchovní a veriaci z Bratskej jednoty baptistov, Cirkvi adventistov siedmeho dňa, Evanjelickej cirkvi a. v., Reformovanej a Rímskokatolíckej cirkvi, aby sa spoločne modlili a oslavovali Pána. Stretávajú sa pri príležitosti „Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov“, „Dní mesta“ a na koncerte „Vianoce v kostole“ aj pri iných menších misijných príležitostiach.

Tento rok sa v evanjelickom kostole konali aj ekumenické služby Božie. Kázal na nich Mgr. Pavel Bodnár z Rímskokatolíckej cirkvi na text, ktorý bol témou tohtoročných modlitieb: „Či je Kristus rozdelený?“ (1 Kor 1, 13). Pripomenul, že nikdy nepocítil zo strany iných cirkví či duchovných nevraživosť alebo povýšenosť a zdôraznil, že tak, ako je potrebné v dnešnej dobe budovanie a udržiavanie jednoty v rodine aj napriek mnohým rozličnostiam i chybám jej členov, je potrebná súdržnosť a hľadanie Kristovej zjednocujúcej lásky v Cirkvi, ktorá patrí Pánovi. Radosť zo spoločenstva – duchovnej rodiny – za všetkých vyspievali vo svojich piesňach spevokoly jednotlivých cirkví.

Ekumenický duch panuje aj medzi mládežou, ktorá sa stretáva pri spoločnom štúdiu Písma. Vďačná spomienka prítomných patrila i dlhoročnej vedúcej mládeže, presbyterke, kantorke a organizátorke ekumenických Chválospevov Janke Valkovej-Poliakovej, ktorú si Pán povolal k sebe po ťažkej chorobe práve v túto nedeľu.

Ďakujeme Pánovi za milosť, pokoj a radosť, ktorú nám dáva v jednote svojho Ducha.