Predsedníctvo ECAV na Spišskej Kapitule

25. 1. 2013 sa Predsedníctvo ECAV zúčastnilo na prijatí u biskupa Spišskej diecézy ThDr. Štefana Sečku, PhD. Za diecézu sa na rozhovoroch zúčastnil i pomocný biskup Spišskej diecézy PaedDr. Andrej Imrich. Za ECAV sa na stretnutí zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik s manželkou, generálny dozorca Imrich Lukáč s manželkou a riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský.
Vzhľadom na to, že diecézny biskup Sečka je predsedom Rady Konferencie biskupov Slovenska pre pastoráciu v zdravotníctve a v Slovenskej katolíckej charite a súčasne je poverený konferenciou aj vedením Ekonomicko-právnej rady a pomocný biskup Imrich je predsedom Rady pre ekumenizmus, v neformálnej diskusii našli obe strany viacero spoločných tém, ktoré viedli k záveru, že otázky, akými sú napríklad bioetické problémy, financovanie cirkvi a vysporiadanie krívd z minulosti, ale aj ekumenická spolupráca cirkví, by mohli viesť v budúcnosti aj k spoločným stanoviskám, čím by sa znásobil efekt odozvy stanovísk cirkví v spoločnosti. Generálny biskup Klátik informoval druhú stranu aj o jeho pripravovanom stretnutí s predsedom Konferencie biskupov Slovenska Stanislavom Zvolenským, ktoré by sa malo uskutočniť 29. 1. 2013, kde bude aj z pozície predsedu Ekumenickej rady cirkví v Slovenskej republike viesť na túto tému rozhovory.

Predsedníctvo podalo informáciu aj o pripravovaných IV. evanjelických cirkevných dňoch, ktoré sa na počesť 400. výročia Spišskopodhradskej synody budú konať v dňoch 27. − 29. júna 2014 v Spišskej Novej Vsi. Na záver diecézny biskup Štefan Sečka previedol hostí z ECAV sídlom biskupstva a generálny biskup Miloš Klátik pozval diecézneho biskupa na návštevu Generálneho biskupského úradu ECAV v Bratislave.

Spišské biskupstvo vzniklo vyčlenením z Ostrihomského arcibiskupstva v roku 1776. V diecéze v súčasnosti aktívne pôsobí 300 diecéznych kňazov. Diecéza má 177 farností, ktoré sú zadelené do 14 dekanátov. Súčasný diecézny biskup Mons. Štefan Sečka je 14. spišským biskupom od zriadenia diecézy.