Predseda ERC navštívil Ústredie EPS

Na pozvanie generálneho duchovného Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR pplk. Miroslava Táborského 6. 9. 2011 navštívil predseda Ekumenickej rady cirkví v SR a generálny biskup ECAV na Slovensku PhDr. Miloš Klátik, PhD., úrad Ústredia EPS.
V priateľskom ovzduší Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR prediskutovali otázky ďalšieho rozvoja duchovnej služby v ozbrojených zložkách SR so zreteľom na racionalizáciu ekonomického chodu a personálne zabezpečenie úradu a EPS. Z pracovného rokovania, ktoré sa nieslo v bratskom duchu, vzišli viaceré podnety pre nové koncepčné stvárnenie práce EPS. Pracovníkom Ústredia EPS generálny biskup odporučil v snahe o pravé praktizovanie ekumenizmu zachovávať vieroučnú vernosť a identitu svojej cirkvi. Poznamenal: „Je to cesta od bezbrehej ekumény k bratskej spolupráci a nažívaniu rovného s rovným. Ekuména neznamená podliezanie jedných – spravidla menších, tým druhým – väčším. Jedine principiálna vierouka zabezpečí rešpekt partnera v ekuméne. Niet skutočnej ekumény bez jasnej vierouky danej cirkvi.“

Foto: Ján Ondrejčin