Petržalskí katolíci u evanjelikov

Na podujatí k Svetovému dňu modlitieb, ktorý sa tradične koná v prvý marcový piatok v cirkevných zboroch a farnostiach po celom svete, sa stretli pri spoločných modlitbách petržalskí evanjelici aj katolíci.
Tentoraz rímskokatolícki veriaci z farnosti Sedembolestnej Panny Márie na Betliarskej ulici v nedeľu 7. 3. 2010 večer zavítali do Evanjelického kostola Svätej Trojice na Strečnianskej ulici.

Po bloku informácií o Kamerune, najmä o živote kamerunských žien, nasledovali pásmo modlitieb a piesní, ktoré tento rok pripravili kresťanské ženy z Kamerunu pod mottom „Nech všetko, čo dýcha, chváli Hospodina“. Na záver zazneli príhovory katolíckeho farára Petra Mášika a evanjelickej farárky Gabriely Kmošenovej. Potom si všetci spoločne posedeli v zborovom dome pri pohostení, ktoré pripravili ženy z tohto cirkevného zboru.

Výťažok z finančnej zbierky uskutočnenej počas modlitieb bude venovaný kamerunskej organizácii „Sociálna pomoc cez hospodársku samostatnosť“, ktorá pomáha vdovám a sirotám. Po smrti manžela sa žena v Kamerune stane majetkom jeho brata alebo ju rodina vyženie aj s deťmi na ulicu, preto je dôležité poskytnúť im pomoc. Učia ich spracovávať poľnohospodárske výrobky, chovať domáce zvieratá, šiť a pod., aby si dokázali zabezpečiť základné životné potreby pre seba a svoje deti.